ایمپلنت اوردنچر

ایمپلنت اوردنچر چیست


ایمپلنت اوردنچر چیست؟

با ایمپلنت اوردنچر، نیازی نیست رژیم غذایی خود را تغییر دهید تا با دندان مصنوعی خود سازگار شود، زیرا اوردنچر به طور ایمن در دهان شما قرار می گیرد. شما نمی توانید آنها را در طول وعده های غذایی از جای خود خارج کنید یا نگران حرکت آنها در هنگام صحبت نخواهید بود. بعلاوه، ایمپلنت ها از ساییدگی استخوان فک در طول زمان محافظت می کنند .

پروتزهای سنتی ابتدا با برداشتن هر دندانی و قرار دادن دندان مصنوعی موقت شروع می شوند. پس از بهبودی از برداشتن دندان، می توانید پروتز دائمی خود را تهیه کنید. این پروتز هر شب نیاز به برداشتن دارد و با چسب در بالای دهان شما محکم می شود. اغلب، برای جلوگیری از جابجایی پروتزهای مصنوعی ، باید رژیم غذایی خود را تغییر دهید تا از غذاهای ترد سفت یا غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند اجتناب کنید.

ایمپلنت اوردنچر جایگزین برخی یا همه دندان های

ایمپلنت اوردنچر جایگزین برخی یا همه دندان های بالا یا پایین در دهان می شود. برخلاف پروتزهای سنتی که لنگر در دهان ندارند، اوردنچرهای ایمپلنت دارای لنگر هستند. این پروتزها دارای اتصالاتی هستند که آنها را روی ایمپلنت های فک شما می چسباند. این ایمپلنت‌ها دندان‌های مصنوعی را در جای خود نگه می‌دارند تا زمانی که آنها را در شب خارج کنید.

 

مراحل کاشت ایمپلنت دندان 

چه کسانی می توانند ایمپلنت اوردنچر بپوشند؟

یکی از مزایای ایمپلنت اوردنچر نسبت به انواع دیگر محلول‌های ایمپلنت این است که فقط از حداقل دو ایمپلنت برای دندان‌های پایین و چهار ایمپلنت برای دندان‌های بالایی استفاده می‌کنند. از آنجایی که برای جایگزینی هر دندان نیازی به ایمپلنت ندارید، دندانپزشک می تواند نقاطی را که بهترین استخوان برای کاشت ایمپلنت دارند، پیدا کند. این فرآیند احتمال نیاز به پیوند استخوان را قبل از ایمپلنت کاهش می دهد.

اگر علاقه مند به اوردنچر ایمپلنت هستید، با ما در دندانپزشکی دکتر هاشمی وقت بگیرید تا ببینید آیا دهان شما با ایمپلنت ها سازگاری دارد یا خیر.

روش اوردنچر چیست؟

روش اوردنچر با برداشتن دندان های موجود که نیاز به کشیدن دارند شروع می شود. سپس می توانیم پایه های ایمپلنت را در دهان شما قرار دهیم. در حین بهبودی از این روش، ممکن است به پروتز موقت نیاز داشته باشید. با این حال، پس از بهبود ایمپلنت‌ها و تطبیق استخوان فک در اطراف پایه‌ها برای محکم نگه داشتن آن‌ها، می‌توانید اوردنچر دائمی خود را انجام دهید.

دندانپزشک روش دقیق شما را برای کاشت ایمپلنت و اوردنچر به دقت تشریح می کند تا مطمئن شود که مورد خود و آنچه می توانید انتظار دارید را درک کنید. هر گونه سوالی را از دندانپزشک بپرسید. همه پزشکان ما در دندانپزشکی خانواده متیو آماده پاسخگویی به سوالات و کمک به بیماران خود هستند که تا حد امکان احساس راحتی کنند.

پیشنهاد بعدی : مشکلات یا عوارض بعد از عمل جراحی سینوس

در مورد اوردنچر ایمپلنت و اینکه آیا واجد شرایط هستید در دندانپزشکی خانوادگی متیوز بیشتر بدانید

ما در دندانپزشکی فراتر از ارائه تمیز کردن و پر کردن است. کارکنان حرفه ای ما می توانند از طریق روش های دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی ، از جمله ایمپلنت اوردنچر، به بیماران ما کمک کنند تا لبخند بزنند. اگر لازم است از ما بپرسید “ایمپلنت اوردنچر چیست؟” و “آیا برای من گزینه خوبی است؟” بازدید ارزیابی خود را با ما تنظیم کنید. ما می توانیم به شما اطلاع دهیم که آیا اوردنچر برای آناتومی دندان و سبک زندگی شما موثر است یا خیر. امروز بازدید خود را تنظیم کنید یا در صورت داشتن سوالات با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *