تست های آزمایشگاهی - دکتر سید احمدرضا هاشمی
11 مرداد 1398
آزمایشگاه

تست های آزمایشگاهی

ارتودنسی از اوایل دهه 1900 با هدف پیشگیری ، تشخیص و معالجه بی نظمی های دندان و یا صورت ، یک تخصص دندانپزشکی بوده است. بسیاری از شرایط وجود دارد که با ارتودنسی قابل درمان است. در حالی که ارتودنسی می تواند با اصلاح مواردی مانند دندان های کج ، اعتماد به نفس را بهبود ببخشد ، درمان و تصحیح این شرایط فقط زیبایی نیست. مشکلات ارتودنسی می تواند موارد بسیاری از جمله مانع جویدن و صحبت کردن ایجاد کند. در صورت عدم درمان برخی شرایط می تواند منجر به پوسیدگی دندان و بیماری لثه شود. بریس ها فشار مستمر روی استخوان ها اعمال می کنند تا به تدریج دندان ها حرکت کنند. این به بازسازی استخوان معروف است. این روند کند است و مستلزم جابجایی دندان ها به مرور زمان و در ضمن اجازه دادن به استخوان فک و بافت های اطراف می باشد که با تغییر و اصلاح در تراز صحیح تنظیم شوند. به هر دندانپزشکی و ارتودنتیست فکر کنید زیرا می خواهید هر یک از تخصص های پزشکی تشخیص داده شود و ناهنجاری های دندان و صورت را درمان کنید.

مشتری:
آزمایشگاه سان کد
پزشک:
نورمن کالینز
نوع خدمت:
ارتودنتیکس
برچسب ها:
دندان ، سلامتی
گزینه های من برای درمان ارتودنسی چیست؟

ارتودنتیست ها که به عنوان متخصص ارتودنسی یا ارتوپدی های ارتودنسی و دندانپزشکی نیز شناخته می شوند ، متخصصان پزشکی هستند که ناهنجاری های دندان و صورت را ارزیابی ، تشخیص و درمان می کنند. ارتودنسی با پیشرفت های تکنولوژی بسیار طولانی پیش رفته است. در حالی که برخی از گزینه های درمانی برای برخی شرایط ترجیح داده می شوند ، انتخاب های بیشتری نسبت به گذشته وجود دارد. بسته به مسائل مربوط به ارتودنسی ، گزینه های درمانی زیادی برای شما وجود دارد:

  • بریس های سرامیکی شفاف شبیه به پرانتز های فلزی سنتی هستند اما کمتر مورد توجه قرار می گیرند.
  • پرانتزهای زبانی به هم وصل می شوند ، مانند Invisalign ، از سینی های واضح تشکیل شده اند که تغییر کرده اند.
  • وسایل ارتودنسی همچنین ممکن است بخشی از برنامه درمانی شما و برخی از آنها باشد.
  • بریس های سرامیکی شفاف شبیه به پرانتز های فلزی سنتی هستند اما کمتر مورد توجه قرار می گیرند.
سیم کشی سنتی چگونه کار می کنند

درک مشترک این است که دندان ها چنان محکم در لثه ها قرار گرفته اند ، حرکت نمی کنند و تغییر نمی کنند. اما واقعیت این است که حتی سالم ترین دندان ها می توانند تحت تأثیر اشکال مختلف فشار و تغییر در طول زمان قرار بگیرند. در ارتودنسی ، فشار ملایم و در عین حال مداوم در مناطق استراتژیک داخل دهان اعمال می شود. به تدریج ، دندان ها شروع به تغییر و تراز شدن می کنند و لبخند کاملی را که می خواهید به شما می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *