مراقبت های بعد از بلیچینگ

هر آنچه در مورد مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان باید بدانیم.

دندان‌های هر فرد دارای لایه محافظی به نام ” پلیکل اکتسابی” است. این لایه حاوی لکه‌های دندانی سطحی است و در طول تمیز کردن معمولی دندان‌ها و فرآیند سفید سازی حذف می‌شود. برای جلوگیری از ایجاد کامل دوباره آن، دوازده تا بیست و چهار ساعت طول می‌کشد.

در طول این دوره ما از شما می‌خواهیم که از موارد ذکر شده در زیر اجتناب کنید. پس از درمان سفید کردن دندان‌ها یا مراقبت های بعد از بلیچینگ ، شما احتمالاً به هر سطح بازتابنده ای – مانند آینه، پنجره، عینک آفتابی دیگران و …- برای تحسین عاشقانه‌ی دندان‌های سفید خود، لبخند می‌زنید. اما در برخی موارد، شاید وقتی که در حال گرفتن عکس سلفی موقع خواب هستید، ممکن است با این احساس ترس و اضطراب مواجه شوید: که چگونه می‌توانم این سفیدی دندان‌هایم را ادامه دهم؟ در ادامه به پاسخ این سؤال می‌پردازیم.

روشن کردن یا بلیچینگ دندان چیست؟

جهت انجام مشاوره و رزرو نوبت برای بلیچینگ و سفید کردن دندان در مطب دکتر هاشمی می‌توانید با ما تماس گرفته و همچنین توصیه‌ها و مراقبت‌های لازم پس از انجام بلیچینگ را در جهت افزایش دوام و ماندگاری آن را از ایشان دریافت کنید.

چه انتظاراتی باید از بلیچینگ یا سفید کردن دندان‌ها داشت؟


این بستگی به وضعیت کنونی دندان‌های شما دارد. اگر آنها زرد هستند، احتمالاً عامل‌هایی مانند قهوه و سیگار کشیدن را باید تقصیر کار دانست و لکه‌ها باید به راحتی از بین بروند. سفید کردن می‌تواند دندان‌های زرد را به رنگی که در زمان رشد داشته‌اند، تبدیل کند. اگر شما یک فرد مسن‌تر با دندان‌های متمایل به خاکستری هستید، احتمالاً این رنگ به دلیل آنتی بیوتیک تتراسایکلین است که امروزه کمتر به طور گسترده‌ای استفاده می‌شود. حذف این رنگ خاکستری سخت است، اما می‌توان آن را انجام داد. مورد بعدی، خونریزی‌های خفیفی است که مدت‌ها قبل به علت کتک کاری با مشت اتفاق افتاده‌اند.

شما احتمالاً مجبور شده‌اید با این لکه‌ها زندگی کنید. آخر از همه اما نه بی اهمیت‌ترین مورد این است که، اگر شما قصد دارید که کار دندانپزشکی مانند روکش یا تاج روی دندان انجام دهید، مطمئن شوید که دندان‌هایتان قبل از انجام عمل جراحی سفید شده باشند. به این ترتیب، دندانپزشک شما می‌تواند کار را با درخشان ترین دندان‌های شما منطبق سازد. مشتریانی که قبلاً روکش یا تاج داشته‌اند، می‌توانند حذف لکه‌ها را انتظار داشته باشند تا آنها را به رنگ تولید شده‌ی اصلی خود بازگرداند.

مراقبت‌های بعد از سفید کردن دندان (مراقبت های بعد از بلیچینگ )چه هستند؟


دندان‌هایتان را دوبار در روز بشویید و هر روز از نخ دندان استفاده کنید. بسیاری از مشتریان توصیه‌هایی در مورد خمیر دندان سفید کننده می‌پرسند، اما او به آنها توصیه می‌کند که رویکرد اساسی تری را بیابند. آنچه در حال فروش است، بخرید. این یک شگرد بازاریابی است. جزء تشکیل دهنده فعال در خمیر دندان های سفید کننده،[اغلب] پراکسید هیدروژن است. ممکن است بهتر باشد که مستقیم به منشاء لکه بروید.

همچنین سعی کنید بلافاصله پس از غذا مسواک بزنید تا از ایجاد لکه‌ها جلوگیری شود. همیشه یک مسواک قابل حمل و یک خمیر دندان در کیف خود داشته باشید، و یا یک نوع مسواک یک بار مصرف، که هر دو محصول را در یک وسیله ارائه می‌دهد (مسواک و خمیر دندان با هم) را انتخاب کنید.

آیا می‌توانید هر چه می‌خواهید بخورید و بنوشید؟


مراقبت های بعد از بلیچینگ

جواب این سؤال، بستگی به شیوه زندگی شما دارد. ابتدا باید از زندگی خود لذت ببرید، سپس دندان‌هایتان را سفید کنید. اگر فکر می‌کنید چیزی می‌تواند تی شرت تان را لک کند، پس خوردن آن دندان‌هایتان را نیز لکه دار می‌کند. این چیز می‌تواند سالسا، کچاپ، خردل، سس سویا، سس مارینارا، یا هر چیزی دیگری که خوشمزه است، باشد. بنابراین شما می‌توانید به خوردن کراکر و خربزه و غلات و بوقلمون بپردازید. لکه‌ها ممکن است از طریق نوشیدن با نی یا شستشو با آب کاهش یابند، اما بعداً دندان‌هایتان را با مسواک تمیز کنید.

برای ۲۴ ساعت آینده از موارد زیر اجتناب کنید

قهوه نوشیدنی‌های گازدار تیره سس‌های قرمز
خردل یا سس گوجه فرنگی سس سویا هر چیزی که یک پیراهن سفید را لک کند

غذاهای سفید و روشن که می‌توانید برای ۲۴ ساعت آینده مصرف کنید

  • شیر، آب، نوشابه بی رنگ
  • موز، سیب (بدون پوست)
  • نان سفید، شیرینی‌های آردی
  • بلغور جو دوسر، خامه‌ی گندم
  • ماست ساده، پنیر سفید، خامه ترش، پنیر خامه‌ای
  • برنج سفید، سیب زمینی پخته شده
  • پاستای ساده و سس سفید

چه زمانی باید دوباره برای سفید کردن دندان، اقدام کنیم؟


به طور کلی، اگر شما بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کنید، می‌توانید انتظار داشته باشید که حدوداً ۱۲ ماه نیاز به یک فرآیند سفید کردن دیگر خواهید داشت. هرچند ممکن است افراد شدیداً سیگاری پس از شش ماه نیاز به سفید کردن دندان داشته باشند.

برای مراقبت های بعد از بلیچینگ هیچ برنامه زمانی مشخصی وجود ندارد. هیچ کس نمی‌تواند به شما بگوید که چند وقت یک بار باید موهای خود را کوتاه کنید، زیرا شما یک روز صبح از خواب بیدار می‌شوید، و می‌گوئید: “من باید موهایم را کوتاه کنم”. سفید کردن دندان نیز مانند همین است. شما یک روز صبح از خواب بیدار خواهید شد و خواهید گفت: “اووف، وقت آن است که یک دستکاری روی دندان‌هایم داشته باشم!”

سؤالات متداول مراقبت های بعد از بلیچینگ


آیا احساس درد یا حساسیت خواهم کرد؟

نه، در فرآیند سفیدکاری از یک ژل سفید کننده جدید استفاده می‌کنیم که حاوی هیچ پراکسید هیدروژن یا سفید کننده نیست. این امر ما را قادر می‌سازد تا نتایج بهتری را بدون تجربه حساسیت، در طی یا پس از روش سفید کردن به دست آوریم.

درمان چه مدت طول می‌کشد؟ 

مدت باقی ماندن سفیدی دندان‌ها بسته به شیوه زندگی شما دارد، اما به طور متوسط قبل از اینکه دندان‌های شما به رنگ اصلی خود برگردند، حدود ۱ سال باقی می‌مانند.

آیا این روند برای دندان‌ها مضر است؟ 

نه، ‌تأثیر این روش روی دندان با ‌تأثیر غذاهای مصرفی معمولی و یا روش‌های دندانپزشکی معمول، هیچ تفاوتی ندارد. ثابت شده است که سیستم سفید کردن دندان حرفه‌ای به روش ما، هیچ ‌تأثیر منفی کوتاه و یا بلند مدت بر مینای دندان، عاج دندان یا لثه‌ها ندارد. در حقیقت، این روش به ویژه برای بهبود کلی سلامت دهان، و در عین حال سفید کردن دندان، طراحی شده است.

یا این روش درمان عاج، روکش یا دندان مصنوعی را نیز سفید می‌کند؟ 

این درمان برای سفید کردن روکش، تاج یا دندان مصنوعی طراحی نشده است، اما دندان‌های مصنوعی را تمیز کرده و به رنگ اصلی آنها بازمی‌گرداند و تمام لکه‌ها و پلاک‌هایی که ممکن است بر روی آنها ایجاد شده باشند را حذف می‌کند و دندان‌های طبیعی به صورت طبیعی سفید می‌شوند. با گذشت زمان، دندان‌های مصنوعی یا تاج به اندازه دندان‌های طبیعی تمایل به تغییر رنگ نخواهند داشت.

اگر تاج‌ها به مدت ۴ سال یا بیشتر در دهان شما قرار دارند، احتمالاً تفاوت رنگ را خواهید دید و هنگامی که درمان انجام می‌شود، دندان‌ها به رنگی بازگردانده می‌شوند که زمانی که تاج‌ها قرار داده می‌شدند، به آن رنگ بودند.

آیا قبل از اینکه دندان من سفید شود، نیاز به جرم گیری دندان دارم؟ 

لازم نیست جرم گیری خاصی قبل از اینکه دندان‌هایتان را سفید کنید، انجام دهید. البته، توصیه می‌کنیم ویزیت‌های منظم خود را با دندانپزشک انجام دهید، به طوری که هر زمان که ویزیت دارید، برای سفید کردن هم بروید. هر نوع پلاک یا لکه‌هایی که روی دندان ساخته شده اند و همچنین لکه‌هایی که به طور عمیق درون دندان‌ها ساخته شده اند، در طول درمان سفید کردن به کلی حذف خواهند شد، اما این کار جایگزینی برای جرم گیری دندان‌ها نیست، زیرا تنها حدود ۱۸ دندان جلویی که در لبخند طبیعی قرار دارند، سفید می‌شوند.

اگر در خارج از دندان‌ها رسوب قابل ملاحظه ای دارید، لازم است قبل از اینکه دندان‌هایتان را سفید کنید، جرم گیری داشته باشید. به غیر از آن، قبل از رفتن برای سفید کردن دندان، مسواک بزنید و نخ دندان بکشید.

 

دیدگاه ها غیرفعال است